0949 407 502, 0948 446 669

info@lumarskola.sk

Lektorský tím

Naši lektori sú kvalifikovaní a skúsení odborníci v cudzích jazykoch. Sú to milí a ústretoví ľudia, s ktorými Vás vzdelávanie bude určite baviť!

Katarína

nemčina

Katarína vyštudovala odbor Učiteľstvo nemeckého jazyka a literatúry na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského, čím jej bola potvrdená úroveň C1 v zmysle SERR. V súčasnosti sa naplno venuje vyučovaniu nemeckého jazyka, tlmočeniu a prekladaniu z a do nemeckého jazyka.

Daniela

nemčina, angličtina

Daniela má Všeobecnú štátnu skúšku z nemeckého jazyka a je držiteľkou certifikátu Deutsches Sprachdiplom. Okrem nemčiny sa venuje angličtine, z ktorej vlastní certifikát CAE (úroveň C1).

Jaroslav

nemčina, angličtina, španielčina

Jaroslav je držiteľ certifikátu Deutsches Sprachdiplom a okrem nemeckého jazyka hovorí aj po anglicky a španielsky. Vo voľnom čase sa venuje aj portugalčine, švédčine a francúzštine.

DENISA

NEMČINA

Denisa absolvovala slovensko-nemeckú maturitnú skúšku na bilingválnom gymnáziu v Poprade, kde počas štúdia načerpala bohaté komunikačné zručnosti v nemčine. Má štátnicu z nemeckého jazyka na úrovni C1 a v súčasnosti naďalej pokračuje v štúdiu nemeckého jazyka a histórie na Univerzite Komenského.

TERÉZIA

ANGLIČTINA

Terézia sa angličtine venuje už desať rokov. Ukončila gymnázium so zameraním na cudzie jazyky a jej ďalšie vzdelávanie bude pokračovať na Medzinárodnej škole liberálnych štúdií, kde výučba predmetov prebieha v anglickom jazyku. Terézia má aj dva jazykové certifikáty z nemčiny (Deutsches Sprachdiplom). Vo voľnom čase sa venuje kórejčine, zahraničnej literatúre a športu.

PAVOL

ANGLIČTINA

Pavol sa angličtine aktívne venuje už vyše 10 rokov. Má za sebou bilingválne gymnázium, ako i viacnásobné pracovné pobyty v USA. Momentálne študuje na FSEV UK (odbor európske štúdiá). Vo svojom voľnom čase sa venuje hre na viole.

Mária

NEMČINA, ŠPANIELČINA

Mária je študentkou odboru Hospodárska diplomacia na Ekonomickej univerzite. Už na základnej škole navštevovala triedu zameranú na cudzie jazyky. Absolvovala niekoľko študijných pobytov v Nemecku. Je držiteľkou certifikátu Humboldt Universität zu Berlin na úrovni C1.2 a absolvovala štátnu skúšku z nemeckého jazyka na úrovni C2 – Wirtschaftsdeutsch. Momentálne sa pripravuje na štátnu skúšku z anglického jazyka. Vo voľnom čase sa venuje viacerým cudzím jazykom a zahraničnoobchodnej politike. Učenie pomocou priamej metódy sa jej páči pre dynamickosť hodín.

MICHAELA

TALIANČINA

Svoje jazykové zručnosti v talianskom jazyku som načerpala počas pobytu v Taliansku, kde som žila a pracovala 14 rokov. Počas tohto obdobia som navštívila veľa miest a oblastí Talianska, takže som mala možnosť zoznámiť sa s kultúrou a s rôznorodým nárečím rôznych kútov Talianska - od Sicílie až po sever Talianska. Túto krajinu a jej jazyk som si veľmi zamilovala, a preto by som chcela moje poznatky a vedomosti odovzdať aj študentom talianskeho jazyka. Vo voľnom čase rada pozerám talianske filmy, a zaujímam sa o kultúru a cestovanie.

MONIKA

ANGLIČTINA

Monika si zdokonalila svoje vedomosti z anglického jazyka počas pobytu v USA, kde navštevovala strednú školu ako výmenný študent. Je držiteľkou certifikátu IELTS (C1). Kontakt s angličtinou si okrem iného udržuje čítaním anglickej literatúry.

MÁRIA

ANGLIČTINA

Mária sa venuje angličtine už od detstva. Je držiteľkou certifikátov FCE a IELTS. Svoje jazykové schopnosti si tiež zlepšila štúdiom vo Veľkej Británii. Vo voľnom čase sa tiež venuje nemeckému jazyku.

TIM

ANGLIČTINA

Tim is native English speaker and has lived in Sheffield for his whole life, up until now! He graduated university with a degree in Astrophysics, and has recently moved to Bratislava. He is currently learning to speak German in Vienna and in his spare time he is an avid reader, cook, and gamer.

INGMAR

ŠPANIELČINA

Mi nombre es Ingmar Espaulella Sala, soy un chico español de un pueblecito llamado Torelló, cerca de Barcelona.
Soy un entusiasmado del deporte, la aviación, la música y en conocer gente nueva de distintas culturas y países.
A nivel personal y profesional, siempre estoy buscando como crecer e intento mantenerme siempre en evolución. A nivel educativo, soy licenciado en Turismo con un máster en E-commerce y marketing turismo, y recientemente me he sacado la licencia de piloto comercial, ya que esa es mi vocación.
Espero poder veros muy pronto a todos y poder enseñaros la fascinante lengua española con toda su belleza.

TIMOTHY

ANGLIČTINA

Tim was born and raised in Canberra, Australia. In 2005 he and his family moved to Forgandenny, a small village in Scotland. After finishing high school he returned to Australia to attend university, graduating with an engineering degree from the Australian National University. Having spent the last 6 months teaching English at a school in Italy, he's excited to see what new experiences Slovakia has to offer.

KRISTIÁN

NEMČINA

Kristián študuje architektúru. Nemčinou sa zaoberá už od útleho veku, intenzívne sa jej venuje už 9 rokov. Počas štúdia sa zúčastnil
aj výmenných pobytov v nemecky hovoriacich krajinách; naposledy bol vo Weimare, v meste Goetheho a Schillera, kde zažil úžasných 5 mesiacov. Okrem Architektúry sa rád venuje aj výtvarnému umeniu a literatúre, ktorú nielen rád číta, ale aj prekladá z/do nemeckého jazyka. Jeho znalosti potvrdzuje aj získaný certifikát DSD II (Deutsches Sprachdiplom) úrovne C1.

SANDRA

TALIANČINA

Sandra absolvovala 8 - ročné štúdium na gymnáziu so zameraním na jazyky. S taliančinou sa prvýkrát stretla pred piatimi rokmi na výmennom pobyte na Univerzite veterinárskeho lekárstva v Perugii, kde svoje 6 mesačné štúdium ukončila skúškami. Od vtedy sa jej denne aktívne venuje. Okrem taliančiny ovláda aj maďarský a anglický jazyk, z ktorého získala aj certifikát na úrovni C1. Vo svojom voľnom čase sa venuje svojej fretke a cestuje po Taliansku.

KARMEN

ANGLIČTINA

Karmen študuje na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, odbor prekladateľstvo-tlmočníctvo, anglický a španielsky jazyk. Je držiteľkou certifikátu zo španielskeho jazyka Diploma Internacional de Español. Vo voľnom čase sa venuje spoločenským tancom a rada cestuje.

SIMONA

ANGLIČTINA

Simona sa venuje anglickému jazyku už 16 rokov. Študovala na gymnáziu so zameraním na cudzie jazyky. Absolvovala Všeobecnú jazykovú skúšku (úroveň C1) a momentálne študuje Anglický jazyk a literatúru na Univerzite Komenského.

MARIÁN

TALIANČINA

Marián si osvojil taliančinu počas 7,5 ročného pobytu v Turíne a v Ríme, kde sa jazyk učil v teréne od bežných
ľudí a zároveň aj od svojich profesorov počas štúdia na univerzite. V minulosti sa venoval príležitostne vyučovaniu, tlmočeniu a prekladom z/do taliančiny.

Laura

ANGLIČTINA

Laura má blízky vzťah k jazykom už od základnej školy. Je držiteľkou certifikátu UKCAT a IELTS na úrovni C1. Okrem iného ovláda aj nemecký a francúzsky jazyk. Absolvovala akademické pohovory v Škótsku, kde si zlepšila svoje komunikačné schopnosti. Vo voľnom čase sa venuje športu a rada cestuje.

ADAM

ANGLIČTINA

Adam je v súčasnosti je študentom Ekonomickej Univerzity v Bratislave na Fakulte aplikovaných jazykov, kde študuje anglický a španielsky jazyk. Absolvoval dvojročný pobyt v USA a Austrálii a je úspešným absolventom CAE testu na úrovni C1. Okrem angličtiny študuje aj španielsky a ruský jazyk.

ALEXANDRA

TALIANČINA

Alexandra sa už od detstva venuje cudzím jazykom. Vyštudovala biligválne gymnázium, kde absolvovala štátnu jazykovú skúšku z talianskeho jazyka (úroveň C1). V rámci školy sa zúčastnila niekoľkých výmenných pobytov s talianskymi školami. Venuje sa taktiež anglickému jazyku a absolvovala aj letný študijný pobyt v Londýne. Jazykom sa chce venovať rôznymi spôsobmi aj naďalej, pretože sa jej páči, ako nám otvárajú bránu do sveta.

LEA

ANGLIČTINA

Lea si angličtinu zamilovala už na strednej škole vďaka výbornej pani učiteľke. Hneď ako bola schopná poskladať vetu, vycestovala na dva letné jazykové pobyty do Anglicka. Tam sa však jej cesty nezastavili. Rok žila v Amerike, v kukuričnom štáte Indiana, ako výmenný študent a cez vysokú školu strávila semester v Anglickom mestečku Newcastle. Z vlastnej skúsenosti vie, že jazyk sa dá najlepšie naučiť práve rozprávaním a práve preto sa rozhodla pre učenie priamou metódou. Lea je držiteľkou certifikátu IEALTS, úroveň C2.

ADEL

ANGLIČTINA

Angličtine sa Adel venuje už 12 rokov. Počas strednej školy úspešne absolvovala štátnu jazykovú skúšku. Po maturite išla na rok študovať do Kanady, kde sa rozhodla, že sa chce angličtine venovať aj naďalej a preto teraz študuje anglický jazyk a literatúru na pedagogickej fakulte na Univerzite Komenského.

MICHAL

NEMČINA

Michal sa začal nemčinu učiť už na základnej škole a stále sa v nej snaží napredovať. Páči sa mu na nej to, čo paradoxne mnohých odrádza - jej komplikovanosť. V nemeckom Düsseldorfe cez letné prázdniny absolvoval intenzívny jazykový kurz na úrovni C1, ktorý úspešne ukončil skúškou. Je študentom Fakulty medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite, kde sa popri nemeckom jazyku učí aj po anglicky a španielsky.
Aktuálne sa pripravuje na štátnu jazykovú skúšku z odborného predmetu Interkulturálna komunikácia a rokovania v nemeckom jazyku na úrovni C2.

ZUZANA

NEMČINA

Zuzana sa nemeckému jazyku venuje už od základnej školy. Po skončení pomaturitného štúdia odišla pracovať ako au-pairka do Mníchova,kde strávila krásne 2 roky. Počas týchto dvoch rokov navštevovala jazykové kurzy organizované cez Goetheho inštitút. Podarilo sa jej úspešne zložiť Zentrale Mittelstufe Pruefung stupeň C1 a taktiež aj test DAF,ktorý je považovaný za najviac uznávaný certifikát,ktorý umožňuje cudzincom začať študovať v Nemecku na vysokej škole. Po absolvovaní jazykového štúdia sa Zuzana rozhodla vrátiť a zamestnala sa v oblasti zákazníckeho servisu, kde je používanie nemeckého jazyka každodennou súčasťou. Prácu lektorky berie ako spojenie príjemného s užitočným, kedže môže svoje vedomosti podať ďalej, niekoho niečo nové naučiť a zároveň je to pre ňu koníček, ktorému sa rada venuje.

NIKOL

NEMČINA

Nikola si našla záľubu v nemeckom jazyku hneď na základnej škole. Ako malá chcela byť učiteľkou nemeckého jazyka, preto si vybrala prácu lektorky. V súčasnosti však študuje Medzinárodný management v nemeckom programe na Univerzite Komenského. V druhom ročníku absolvovala polročný výmenný program Erasmus + v Rakúsku.

VLADIMÍRA

NEMČINA

Z nemčiny má štátnu skúšku v učiteľskom odbore - nemecký jazyk a literatúra na Prešovskej Univerzite v Prešove. Počas štúdia na VŠ strávila jeden semester v Rakúsku ako študent germanistiky cez program ERASMUS. Po skončení VŠ pracovala v medzinárodnej firme, kde nemčinu aktívne využívala.

HENRIETA

TALIANČINA

Henrieta mala už od detstva sen venovať sa cudzím jazykom a pôsobiť ako sprievodkyňa v Taliansku. Po vyštudovaní učiteľstva histórie a filozofie získala certifikát z talianskeho jazyka počas štúdia na jazykovej škole v Ríme. Taliančine sa aktívne venuje popri svojej práci manažérky v cestovnej kancelárii, vo voľnom čase sprevádza a podľa slov jej talianskych priateľov navštívila a precestovala viac oblastí a miest v Taliansku ako rodení Taliani. Okrem talianskeho jazyka ovláda aktívne aj chorvátsky a srbský jazyk a najnovšie, ak práve necestuje, sa venuje i španielčine.

DOMINIKA

ŠPANIELČINA

Španielčine sa aktívne venuje 8 rokov. Je absolventkou bilingválneho gymnázia, vďaka ktorému sa španielsky jazyk a kultúra stali neoddeliteľnou súčasťou jej života. Stredoškolské štúdium zavŕšila Odbornou štátnou jazykovou skúškou na úrovni C1. V súčasnosti študuje na Univerzite Komenského prekladateľstvo a tlmočníctvo. Baví ju spoznávať svet a veľa sa naučila aj počas pobytov v Španielsku, Mexiku či na Kube. Okrem toho na cestách využíva angličtinu a základy taliančiny či slovinčiny.

ĽUBOMÍRA

NEMČINA

Ľubka s nemeckým jazykom začala už v predškolskom veku, k čomu ju viedli rodičia. Absolvovala bilingválne štúdium, ktroré zakončila štátnou jazykovou skúškou - odbor ekonómia. Momentálne pracuje vo firme, kde taktiež naplno využíva nemecký jazyk.

MÁRIA

ANGLIČTINA

Mária sa intenzívne venuje angličtine už 12 rokov. Má za sebou viacnásobné pobyty v USA a Írsku. V súčasnosti ju aktívne využíva v každodennej komunikácií so zahraničnými klientmi. Momentálne sa pripravuje na Cambridge certificate (úroveň C1). Vo voľnom čase sa venuje hre na klavír.

SIMONA

TALIANČINA

HANA

TALIANČINA, ŠPANIELČINA

Od mladosti študovala španielčinu - najprv na bilingválnom slovensko-španielskom gymnáziu a potom učiteľský odbor na UKF v Nitre. je držiteľkou certifikátu CEF úrovne C1. Následne strávila niekoľko rokov života v Taliansku, kde sa naučila aj po taliansky. Tento krásny jazyk momentálne používa denno-denne v pracovnom aj osobnom živote a veľmi rada s ním pomôže každému, kto má záujem sa ho naučiť tiež.

LENKA

NEMČINA

Nemecký jazyk vyštudovala na FiF UK v kombinácií s talianskym jazykom. Jazyky ju vždy veľmi bavili, no rovnako ju baví sprostredkovať radosť z cudzieho jazyka aj iným, a preto rada učí. Počas štúdia absolvovala niekoľko jazykových a štipendijných pobytov v Nemecku a v Taliansku, čo bolo pre ňu spojenie príjemného s užitočným. Najlepší spôsob, ako sa zdokonaliť v cudzom
jazyku, je podľa Lenky vycestovať na istý čas do zahraničia alebo si aspoň nájsť zaujímavý seriál či knihu
v cieľovom jazyku.